სააქციო საზოგადოება „თელასი“ (აქ და შემდგომ – სს „თელასი“, „საზოგადოება“) გაცნობებთ 2025 წლის 01 სექტემბერს აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრების ჩატარების შესახებ კრების სახით (აქციონერთა ერთობლივი დასწრება დღის წესრიგის საკითხების განსახილველად) შემდეგი დღის წესრიგით:
1. მოგების დივიდენდების სახით განაწილების შესახებ.
იმ პირთა სიის შედგენის სააღრიცხვო დღე, რომელთაც უფლება აქვთ მონაწილეობა მიიღონ სს „თელასის“ აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრებაში - 06 აგვისტო 2025 წელი.
„მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს კანონის 192-ე მუხლის 1-ელი პუნქტის შესაბამისად, საზოგადოების აქციონერთა საერთო კრებაში მონაწილეობის და ხმის მიცემის უფლება აქვთ მხოლოდ აქციონერებს, რომლებსაც ჰქონდათ საზოგადოების აქციების საკუთრების უფლება აქციონერთა საერთო კრების სააღრიცხვო დღეს.
საზოგადოების აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრების ჩატარების ადგილი – საქართველო, ქ. თბილისი, ვანის ქ. № 3.
საზოგადოების აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრების ჩატარების დრო – 11 საათი 30 წუთი ადგილობრივი დროით.
აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრებაში მონაწილე პირთა რეგისტრაციის დაწყების დრო - 11 საათი 00 წუთი ადგილობრივი დროით.
აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრებაში მონაწილე პირთა რეგისტრაცია ხორციელდება აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრების ჩატარების ადგილის მისამართზე.
„მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს კანონის 189-ე მუხლის შესაბამისად წინამდებარე შეტყობინების დანართში А წარმოდგენილია ინფორმაცია აქციონერებისთვის.
„მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს კანონის 193-ე მუხლის მე-2 პუნქტის თანახმად, წარმომადგენლის დანიშვნა და წარმომადგენლის დანიშვნის შესახებ შეტყობინება ხორციელდება წერილობითი ან ელექტრონული ფორმით. შეტყობინება წარმომადგენლის დანიშვნის შესახებ უნდა გაიგზავნოს სს „თელასში“ მისამართზე - ქ. თბილისი, ვანის ქ. №3 ან საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს მდივნის ელექტრონულ მისამართზე – anagogava@telasi.ge.
სს „თელასის“ რიგგარეშე საერთო კრებაში მონაწილეობის უფლების მქონე პირებს შეუძლიათ ინფორმაციას (მასალებს) გაეცნონ 2025 წლის 07 აგვისტოდან 2025 წლის 01 სექტემბრამდე 10 სთ 00 წთ-დან 17 სთ 00 წთ-მდე მისამართზე: საქართველო, ქ. თბილისი, ვანის ქ. № 3.

Акционерное общество «Теласи» (здесь и далее – АО «Теласи», «Общество») сообщает о проведении 01 сентября 2025 года внеочередного Общего собрания акционеров в форме собрания (совместного присутствия акционеров для обсуждения вопроса повестки дня) со следующей повесткой дня:
1. О распределении прибыли в виде дивидендов.
Учетный день для составления списка лиц, имеющих право на участие во внеочередном Общем собрании акционеров АО «Теласи» - 06 августа 2025 года.
В соответствии с пунктом 1 Статьи 192 Закона Грузии «О предпринимателях» право участия в Общем собрании акционеров Общества и голосования имеют только акционеры, которые имели право собственности на акции Общества в учетный день Общего собрания акционеров.
Место проведения внеочередного Общего собрания акционеров Общества – Грузия, г. Тбилиси, ул. Ванская, № 3.
Время проведения внеочередного Общего собрания акционеров Общества – 11 часов 30 минут по местному времени.
Время начала регистрации лиц, участвующих во внеочередном Общем собрании акционеров - 11 часов 00 минут по местному времени.
Регистрация лиц, участвующих в внеочередном Общем собрании акционеров, осуществляется по адресу места проведения внеочередного Общего собрания акционеров.
В соответствии со Статьей 189 Закона Грузии «О предпринимателях» в Приложении А к настоящему сообщению представлена информация для акционеров.
Согласно пункту 2 Статьи 193 Закона Грузии «О предпринимателях» назначение представителя и уведомление о назначении представителя осуществляется в письменной или электронной форме. Уведомление о назначении представителя должно быть направлено на адрес АО «Теласи» - г. Тбилиси, ул. Ванская №3 или на электронный адрес Секретаря Наблюдательного совета Общества – anagogava@telasi.ge
С информацией (материалами) лица, имеющие право на участие в внеочередного Общем собрании акционеров АО «Теласи», могут ознакомиться с 07 августа 2025 года по 01 сентября 2025 года с 10 часов 00 минут до 17 часов 00 минут по адресу: Грузия, г. Тбилиси, ул. Ванская, № 3.