საინვესტიციო პროექტების მართვის სპეცილისტი
სააქციო საზოგადოება „თელასი“აცხადებს ვაკანსიას კაპიტალური მშენებლობისა და საინვესტიციო საქმიანობის სამსახურის, საინვესტიციო საქმიანობის განყოფილების საინვესტიციო პროექტების მართვის სპეცილისტის თანამდებობაზე
• უმაღლესი განათლება (უპირატესობა მიენიჭება ტექნიკურს, ეკონომიკურს);
• მსგავს სფეროში მუშაობის არანაკლებ 2 წლის სამუშაო გამოცდილება;
• რუსული-საშუალოდ ფლობის დონე;
• კომპიუტერული პროგრამების ცოდნა- MS Office;
• დაძაბულ გარემოში მუშაობის უნარი.
1. საინვესტიციო მასალებსა და მომსახურებაზე საპ პროგრამაში შესყიდვაზე მოთხოვნის მომზადება.არაგეგმიური შესყიდვის დროს შესყიდვის კურირება, რომელიც ინიცირებულია შესყიდველის მიერ (ელეტროტექნიკურ ნაწილში);
2. მომსახურებაზე ხელშეკრულების გაფორმება (კაპიტალური რემონტის, ახალი მშენებლობის ტექნიკური რექკონსტრუქციის და გადაიარაღების პროგრამის ფარგლებში);
3. კონტრაგენტებთან და შესაბამის სტრუქტურულ ქვედანაყოფებთან მოლაპარაკების წარმოება , შესაძლო პრობლემების (უწესრიგობების) აღმოფხვრის მიზნით პროექტის განხორციელების პროცესში;
4. საინვესტიციო პროექტების მოთხოვნების შეუსრულებლობისას, მერიიდან მიღებული ადმინისტრაციული ჯარიმების შესწავლა და გადაგზავნა საზოგადოების შესაბამის სტრუქტურულ ქვედანაყოფებში შემდგომი რექგირებისათვის;
5. პროექტის შესრულების ფაზის კონტროლი, სამუშაოების მიღება-ჩაბარების კოორდინაცია;
6. ყველა საინვესტიციო პროექტის რეესტრის წარმოება , რომელიც ასახავს ყველა პროექტს თავისი განმარტებებით (პროექტი, გეგმიური ღირებულება,ფაქტიური ღირებულება, გამორთვის მიზეზი, ფიზიკური მოცულობა).
ვაკანსიაში მონაწილეობის მსურველებმა უნდა გამოაგზავნონ პირადი ინფორმაცია ელ. ფოსტით vakansia@telasi.ge 2026 წლის 2 აპრილის ჩათვლით აუცილებლად ქართულ და რუსულ ენებზე. სათაურში გთხოვთ მიუთითოთ თანამდებობა.

Опубликовано: 2026-03-19
Акционерное общество «Теласи» объявляет вакансию на должность специалиста по управлению инвестиционными проектами Отдела инвестиционной деятельности Службы капитального строительства и инвестиционной деятельности
Русский язык - Средний уровень владения;
Знание ПК- MS Office;
Производство соответствующих калькуляций по структурному плану проекта в программе SAP; Подготовка и оформление заявок на закупку инвестиционных материалов и обслуживания в программе SAP. В случае незапланированной закупки курирование закупок, инициированных закупщиком (в электротехнической части);
Оформление договоров на обслуживание (в рамках программы технической реконструкции и перевооружения, нового строительства, капитального ремонта), отражение в программе SAP и обеспечение подписей;
Ведение переговоров с контрагентами и соответствующими структурами Общества в процессе исполнения проекта с точки зрения урегулирования возникших проблем (помех);
Изучение и направление в другие структурные подразделения Общества для дальнейшего реагирования административных штрафов, полученных от Мэрии из-за несоблюдения условий выполнения инвестиционных проектов;
Контроль над фазой выполнения проекта, координация приёма-сдачи работ;
После завершения работ по проектам, предусмотренным инвестиционной программой, архивирование полной документации и хранение в электронном виде (техническое задание; рабочий проект; договор; акт приема-сдачи; и прочие связанные с проектом важные документы).
Желающим участвовать в конкурсе на вакансию следует высылать персональную информацию на эл.почту: vakansia@telasi.ge по 2 апреля 2026г. включительно обязательно на грузинском и русском языках. В заголовке просьба указать должность.