საწარმოო საქმიანობის ანალიზის ექსპერტი
სააქციო საზოგადოება „თელასი“ აცხადებს ვაკანსიას სდბპე ანალიზის და კონტროლის სამსახურის ანალიზის და საწარმოო საქმიანობის მიმართულების საწარმოო საქმიანობის ანალიზის ექსპერტის თანამდებობაზე
საკვალიფიკაციო მოთხოვნები:
• უმაღლესი ტექნიკური/ელექტროტექნიკური/ენერგეტიკული განათლება;
• ანალოგიური სპეციალობით 3 წლის სამუშაო გამოცდილება;
• კომპიუტერული პროგრამების ცოდნა: (Microsoft Windows, MS Project, MS Visio, SAP);
• დაძაბულ გარემოში მუშაობის უნარი;
• რუსული ენა - თავისუფალი ფლობის დონე;
• ქართული ენა - თავისუფალი ფლობის დონე.
საწარმოო საქმიანობის ანალიზის ექსპერტმა უნდა იცოდეს:
• საკანონმდებლო აქტები და საზოგადოების შიდა ნორმატიული დოკუმენტები /ლოკალურ-ნორმატიული აქტები, რომლებიც ეხება მუშაკის თანამდებობრივ მოვალეობებს;
• საქმიანი ურთიერთობის ნორმები;
• სამსახურებრივ და კონფიდენციალურ ინფორმაციასთან მუშაობის წესი;
• საზოგადოების საქმიანობის სპეციალიზაცია;
• დიდ მოცულობით ინფორმაციასთან მუშაობის უნარი;
• საკუთარი სამუშაოს ორგანიზების და დაგეგმვის უნარი;
• გუნდში მუშაობის გამოცდილება;
• შრომითი შინაგანაწესის წესები, შრომის დაცვის ნორმები და წესები, უსაფრთხოების ტექნიკის და სახანძრო უსაფრთხოების წესები, შრომის მართვის და ორგანიზაციის საფუძვლები.
1. უზრუნველყოფს ტექნიკური საქმიანობის სამმართველოს სტრუქტურული ქვედანაყოფების მიერ როგორც გეგმიური, ასევე არაგეგმიური ღონისძიებების, საწარმოო გეგმების შესრულების ანალიზს და მონიტორინგს და წინადადებების მომზადებას მათი ეფექტიანობის ასამაღლებლად;
2. უზრუნველყოფს მონიტორინგის გეგმის შედგენას კალენდარული პრიოდისათვის, სამსახურის ხელმძღვანელთან შეთანხმებას და მის შესრულებას;
3. ახორციელებს ღონისძიებების ჩატარების ანალიზს და მონიტორინგს კანონების, სტანდარტების, ინსტრუქციების, ლიცენზიების, საზოგადოების ნორმატიულ-განკარგულებითი დოკუმენტების მოთხოვნების დაცვასთან დაკავშირებით, ასევე ხელმძღვანელობის განკარგულებების და დავალებების, დებულებების, კოდექსების, პოლიტიკის და სხვა მნიშვნელოვანი სავალდებულო მოთხოვნების დაცვასთან დაკავშირებით ბიზნეს-პროცესების ანალიზის ფარგლებში;
4. ახორციელებს არგუმენტირებული, დასაბუთებული წინადადებების მომზადებას გენერალური დირექტორის, ან კორპორაციული განვითარების და საორგანიზაციო უზრუნველყოფის დირექტორის დავალებების შესრულების ფარგლებში ღონისძიებების ანალიზის და მონიტორინგის შესახებ;
5. მონაწილეობს გარე აუდიტორული შემოწმებების და შიდა საკონტროლო ღონისძიებების (პოსტ კონტროლი) დარღვევების/ნაკლოვანებების აღმოფხვრის აუდიტში;
6. გენერალური დირექტორის სპეციალური დავალებებით მონაწილეობს საზოგადოების ბიზნეს-პროცესების კომპლექსური და თემატური ღონისძიებების ანალიზში და მონიტორინგში;
7. მონაწილეობს გეგმების, კოლეგიალური ორგანოების გადაწყვეტილებების კონტროლის განხორციელებაში, თანამშრომლების მუშაობის ეფექტიანობის, შიდა პროცედურების დაცვაში და დამალული საოპერაციო და მმართველობითი ნაკლოვანებების არარსებობაში;
8. სამსახურის უფროსის დავალებით მონაწილეობს საზოგადოების სტრუქტურული ქვედანაყოფების მიერ დოკუმენტების დროული და ხარისხიანი შესრულების კონტროლში, რომლებიც საზოგადოების გენერალური დირექტორის მიერ დაყენებულია კონტროლზე, ასევე აქციონერების ბრძანებების და დავალებების შესრულებაში, რომლებიც ეხება საზოგადოების ძირითად საქმიანობას და დავალებებს, რომლებიც ჩამოყალიბებულია გენერალური დირექტორის თავმჯდომარეობით ჩატარებული თათბირების ოქმებში (გაფართოებული თათბირების გარდა);
9. სამსახურის უფროსის დავალებით მონაწილეობს დოკუმენტების შესრულების მიმდინარეობის და შედეგების შესახებ ინფორმაციის განზოგადებაში;
10. მონაწილეობს სს „თელასის“ საშემსრულებლო დისციპლინის და კორპორაციული კონტროლის მდგომარეობის მონიტორინგის განხორციელებაში, საზოგადოებაში საშემსრულებლო დისციპლინის, როგორც გარე, ასევე შიდა, მაჩვენებლების გაზრდასთან დაკავშირებული ზომების შემუშავებაში და რეალიზებაში;
11. სამსახურებრივი ურთიერთობების ფარგლებში ასრულებს ზემდგომი ხელმძღვანელების სხვა დავალებებს;
12. სეწმეკში საპასუხო წერილების თავისდროული გაგზავნის კონტროლი;
13. უზრუნველყოფს სეწმეკისადმი საპასუხო წერილებში სს „თელასის“ მიერ აღებული ვალდებულებების შესრულების ვადების კონტროლს;
14. უზრუნველყოფს სეწმეკისადმი საპასუხო წერილებში სს „თელასის“ მიერ აღებული ვალდებულებების შესრულების სტატუსის შემოწმებას (გონივრულ ვადაში ვალდებულებების შესრულების ვადების ამოწურვამდე).
ვაკანსიაზე კონკურსში მონაწილეობის მსურველებმა პირადი ინფორმაცია უნდა გამოაგზავნონ ელ. ფოსტაზე: vakansia@telasi.ge 2026 წლის 2 აპრილის ჩათვლით აუცილებლად ქართულ და რუსულ ენაზე. გთხოვთ, სათაურში მიუთითოთ თანამდებობა.

Эксперт по анализу производственной деятельности
Акционерное общество «Теласи» объявляет вакансию на должность Эксперта по анализу производственной деятельности Направления по анализу и производственной деятельности Службы анализа и контроля ИДиЭБП
• Высшее техническое/электротехническое/энергетическое образование;
• Опыт работы по аналогичной специальности не менее 3 лет;
• Знание компьютерных программ: (Microsoft Windows, MS Project, MS Visio, SAP);
• Русский язык – уровень свободного владения;
• Грузинский язык – уровень свободного владения.
Эксперт по анализу производственной деятельности должен знать:
• законодательные акты и ВНД/ЛНА Общества, касающиеся должностных обязанностей работника;
• нормы делового общения;
• порядок работы со служебной и конфиденциальной информацией;
• специализацию деятельности Общества;
• умение работать с большим объемом информации;
• умение организовывать и планировать свою работу;
• опыт работы в команде;
• умение работать в напряженной обстановке
• правила внутреннего трудового распорядка, нормы и правила охраны труда, техники безопасности и пожарной безопасности; основы управления и организации труда.
1. Обеспечивает как плановые, так и неплановые мероприятия по анализу и мониторингу выполнения структурными подразделениями УТД производственных планов, программ и подготовку предложений по повышению их эффективности;
2. Обеспечивает составление плана мониторинга на календарный период, согласование с Начальником Службы и его выполнение;
3. Осуществляет проведение мероприятия по анализу и мониторингу соблюдения требований законов, стандартов, инструкций, лицензий, нормативно-распорядительных документов Общества, распоряжений и поручений руководства, положений, кодексов, политик и других важных обязательных требований в рамках проведения мероприятий по анализу и мониторингу производственной деятельности;
4. Осуществляет подготовку аргументированных, обоснованных предложений в рамках исполнения поручения Генерального директора или директора по КРиОПД по проведению проверок;
5. Принимает участие в аудите устранения нарушений/недостатков, выявленных в ходе внешних аудиторских проверок и внутренних контрольных мероприятий (пост-контроль);
6. Участвует в проведении комплексных и тематических мероприятий по анализу и мониторингу бизнес-процессов Общества по специальным заданиям Генерального директора;
7. Участвует в осуществлении контроля выполнения планов, решений коллегиальных органов, эффективности работы сотрудников, соблюдения внутренних процедур и отсутствия скрытых операционных и управленческих недостатков;
8. По поручению Начальника Службы принимает участие в контроле за своевременным и качественным исполнением структурными подразделениями Общества документов, поставленных на контроль Генеральным директором Общества, приказов и распоряжений по основной деятельности Общества и поручений, изложенных в протоколах совещаний, проводимых под председательством Генерального директора Общества (кроме расширенных совещаний);
9. По поручению Начальника Службы принимает участие в обобщении сведений о ходе и результатах исполнения документов;
10. Принимает участие в осуществлении мониторинга состояния исполнительской дисциплины и корпоративного контроля в АО «Теласи», разработке и реализации мер по повышению показателей исполнительской дисциплины в Обществе, как внутренней, так и внешней;
11. Выполняет иные поручения вышестоящих руководителей в рамках служебных отношений;
12. Обеспечивает контроль своевременного направления ответных писем в ГНЭРК;
13. Обеспечивает контроль сроков исполнения обязательств АО «Теласи», принимаемых на себя Обществом в направляемых в ГНЭРК ответных письмах;
14. Обеспечивает заблаговременную (в разумный срок до истечения сроков исполнения обязательств) проверку статуса исполнения обязательств АО «Теласи», принимаемых на себя Обществом в направляемых в ГНЭРК ответных письмах.
Желающим участвовать в конкурсе следует высылать личную информацию на эл. почту: vakansia@telasi.ge по 2 апреля 2026 г. включительно обязательно на грузинском и русском языках. Просьба в заголовке указать должность.