გამოქვეყნდა: 2026-03-05
სააქციო საზოგადოება „თელასი“აცხადებს ვაკანსიას კორპორაციული განვითარებისა და ორგანიზაციული უზრუნველყოფის სამმართველოს, კაპიტალური მშენებლობისა და საინვესტიციო საქმიანობის სამსახურის, მომხმარებელთა სერვისული მომსახურების ინჟინრის თანამდებობაზე
კომპიუტერული პროგრამების ცოდნა (Excel, Word, Power Point);
დაძაბულ გარემოში მუშაობის უნარი;
სახელმწიფო კანონები, სემეკ-ის, საქართველოს მთავრობის და ქ. თბილისის მერიის დადგენილებები, ლოკალური ნორმატიული აქტები, ორგანიზაციულ-განკარგულებითი დოკუმენტების ცოდნა, რომლებიც არეგულირებენ განყოფილების საქმიანობის სფეროს;
საზოგადოების ბრძანებები სემეკთან ურთიერთობისა და ახალი მიერთების პროცესებთან დაკავშირებით;
შრომის შინაგანაწესი, შრომის დაცვის, უსაფრთხოების ტექნიკისა და სახანძრო უსაფრთხოების წესები;
ახალი აბონენტების ქსელზე მიერთების და მომხმარებლებისთვისტექნიკური მომსახურების გაწევის შესახებ მაჩვენებლების რეგისტრაცია და სტატისტიკური დამუშავება;
საზოგადოების ელ. ქსელში ახალი 0,4კვტ სიმძლავრეების ჩართვაზე ტექნიკური დოკუმენტაციის გადამოწმება, განკარგულებების მომზადება და ტელდოკის სისტემაში ატვირთვა;
სემეკის ელექტრონული ჟურნალში ახალი მიერთებების კუთხით ობიექტის მიერთების ვადებზე და რეგისტრაციის ეტაპების შესრულებაზე კონტროლი;
სემეკ-ის ელექტრონულ ჟურნალში მექანიკური/ტექნიკური ხასიათის შეცდომებზე რედაქტირების მოთხოვნა და ცვლილების შეტანა;
მიმოწერის წარმოება „ახალი მომხმარებლის გამანაწილებელ ქსელთან დაკავშირების ბიზნეს პროცესის დებულებით“ განსაზღვრული სამუშაოების დასრულების ვადებთან დაკავშირებით;
სამსახურის შიგნით და ასევე ახალ მომხმარებლებთან სამუშაო შეხვედრების ორგანიზება;
ზემდგომი ხელმძღვანელების დავალებების შესრულება განყოფილების შესახებ დებულების შესაბამისად.
ენების ცოდნა:
მონაწილეობის მსურველებმა უნდა გამოაგზავნონ პირადი ინფორმაცია ელ. ფოსტით: vakansia@telasi.ge 2026 წლის 18 მარტის ჩათვლით აუცილებლად ქართულ და რუსულ ენებზე. სათაურში გთხოვთ მიუთითოთ თანამდებობა.

инженер по сервисному обслуживанию потребителей
Акционерное общество «Теласи» объявляет вакансию на должность инженера по сервисному обслуживанию потребителей, Отдела по обслуживанию потребителей и координации процессов новых присоединений, Службы капитального строительства и инвестиционной деятельности
• Высшее образование (техническое);
• Знание компьютерных программ (Excel, Word, Power Point);
• Стаж работы (не менее 3 лет);
• Государственные законы, постановления ГНЭРК, Правительства Грузии и Мэрии г. Тбилиси, локальные нормативные акты, организационно-распорядительные документы, регулирующие сферу деятельности Отдела;
• Приказы Общества касательно отношений с ГНЭРК и процессов новых присоединений;
• Правила внутреннего трудового распорядка, нормы и правила охраны труда, техники безопасности и пожарной безопасности;
• Регистрация и обработка технической документации по присоединению к сети новых абонентов и оказания потребителям технического обслуживания;
• Проверка технической документации, подготовка распоряжений на подключение новых мощностей 0,4 кВ к эл. сети Общества и загрузка в систему TELDOC;
• Контроль сроков присоединении объекта и прохождения этапов регистрации новых присоединении в электронном журнале ГНЭРК;
• Запрос на редактирование и внесение изменений в механические/технические ошибки в электронном журнале ГНЭРК;
• Ведение переписки о сроках выполнения работ, определенных «Регламентом бизнес-процесса присоединения нового потребителя к распределительной сети»;
• Организация рабочих встреч внутри службы и с новыми потребителями;
• Исполнение поручений вышестоящих руководителей в соответствии с положением об Отделе.
Знание языков:
• Грузинский - уровень свободного владения;
• Русский – уровень свободного владения;
• Английский – базовые знания.
Желающим участвовать в конкурсе следует высылать личную информацию на эл. почту: vakansia@telasi.ge по 18 марта 2026 г. включительно обязательно на грузинском и русском языках. Просьба в заголовке указать должность.