სავალდებულო  მოთხოვნები:
• პროგრამა  LYRA-SAPR პროგრამაში შემუშავებული შენობა-ნაგებობების სივრცითი გამოთვლების ანგარიშის მომზადება;
• მშენებარე ან სადემონტაჟო ნაგებობების მომიჯნავე ნაგებობებზე ზემოქმედების დასკვნების მომზადება;
• საქართველოს მთავრობის და ქ.თბილისის მუნიცეპალიტეტის მშენებლობის დარგის მარეგულირებელი დადგენილოებების  ცოდნა და მათი მოთხოვნების დაცვით კონსტრუქციული პროექტების დამუშავება;
• სამუშაო პროცესის ორგანიზება და დაგეგმვა, დაძაბულ გარემოში მუშაობის უნარი;
• კონკურსანტმა უნდა წარმოადგინოს უშუალოდ მის მიერ შესრულებული (კონსტრუქციული ნაწილი) და ქ.თბილისის მუნიცეპალიტეტის არქიტექტურის საქალაქო სამსახურთან შეთანხმებული მინიმუმ 3 პროექტის AR ნომერი;
• ფიზიკური შესაძლებლობები - 20 მ. სიმაღლეზე მდებარე ობიექტების დათვალიერება აზომვა.
• მიმართულების ფუნქციებში შემავალ საკითხებზე სამსახურეობრივ წერილებზე რეაგირება. მოთხოვნებში არსებული ჩამონათვალის შესაბამისი კონსტრუქციული პროექტების და ანგარიშების დამუშავება. მიმართულების ფუნქციების შესაბამისად ზემდგომი ხელმძღვანელების სხვა დავალებების შესრულება.
ვაკანსიაში მონაწილეობის მსურველებმა უნდა გამოაგზავნონ პირადი ინფორმაცია ელ. ფოსტით vakansia@telasi.ge 202წლის 27 ივნისის ჩათვლით აუცილებლად ქართულ და რუსულ ენებზე. სათაურში გთხოვთ მიუთითოთ თანამდებობა.

Обязательные требования:
• Подготовка отчета о пространственных расчетах зданий/сооружений, разработанных в программе LYRA-SAPR;
• Подготовка заключений о воздействии на смежные сооружения строящихся или предназначенных для демонтажа сооружений;
• Знание постановлений правительства Грузии и муниципалитета г. Тбилисирегулирующих отрасль строительстваи разработка конструктивных проектов с соблюдением их требований;
• Организация и планирование рабочего процесса, навыки работы в напряженных условиях;
• Конкурсант должен представить номер AR как минимум 3 проектов (конструктивная часть), выполненных непосредственно им и согласованных с Городской службой архитектуры муниципалитета города Тбилиси;
• Физические возможности – осмотр/замеры объектов, расположенных на высоте 20 м.
• Реагирование на служебные письма по вопросам, входящим в функции направления. Разработка конструктивных проектов и отчетов, соответствующих обязательным требованиям. Выполнение других поручений вышестоящих руководителей согласно функциям направления.
Желающие принять участие в занятии вакансии должны прислать личную информацию электронной почтой на адрес: vakansia@telasi.ge до 27 июня 2025 года включительно,  обязательно на грузинском и русском языках, в заголовке просим указать должность.